Doplnky – vychytávky

Bezpečnosť okien

    Plastové okná kovanie    Ochrana prídavnými bezpečnostnými prvkami v súlade s európskou normou, ktorá vymedzuje triedy odolnosti proti vlámaniu RC (Resistance Class) – čím vyššia trieda, tým väčšia je miera zabezpečenia.
V prípade triedy RC1 sú v okne montované dodatočné prvky kovania (bezpečnostné uzávery) pre zabezpečenie každého rohu okenného krídla, pričom kľučka je vybavená kľúčom.
Trieda RC2 stanovuje nároky na zvýšené zabezpečenie v prípade použitia náradia ako skrutkovač, kliešte či sochor. Okrem zabezpečenia každého rohu a kľučky s kľúčom vyžaduje navyše aj zasklenie P4 a vlepené zasklievacie lišty.  Použitie kľučky s kľúčom a zasklenia P4 (v triede RC2)

 

 

Zasklenie plastových okienteplý rámik Warmtechteplý rámik Warmtech
     V ponuka máme izolačné sklá od hodnoty Ug1,0 až po štvorsklo Ug0,5. Medzisklenný dištančný rámček Warmatec predstavuje spojenie vynikajúcich parametrov s estetikou.
   Vyrobený je z dvoch materiálov – dolná časť je z ušľachtilej ocele a horná z plastu. Warmatec sa vyznačuje nízkou hodnotou tepelnej vodivosti, minimalizuje vznik tepelných mostov na spojení skla s rámom, čím vylepšuje tepelnoizolačné vlastnosti celého okna.  Dostupný je v troch farbách: čiernej, hnedej a sivej.

Plastové okná izolačné sklo

Trojsklo 4 Xglass
4 Xglass prináša hneď štyri výhody – zlepšenú tepelnú izoláciu (Ug = 0,5 W/m²K), vyššiu priepustnosť svetla, vylepšenú zvukovú izoláciu a možnosť realizácie veľkých presklených plôch. Vďaka využitiu sklených tabulí s modernými nízkoemisný­mi povlakmi dochádza k zníženiu tepelných strát.
Vysoká hodnota koeficientu priepustnosti slneč­nej energie pre zmenu umožňuje získavanie tepla na ohrievanie interiéru. Vylepšená hodnota koeficientu priepustnosti svetla (Lt) sa zas postará o to, že domácnosť bude presvetlená. Trojsklo 4 Xglass je inováciou spoločnosti Oknoplast, ktorú sme vyvinuli vďaka nášmu oddeleniu výskumu a vlastnej výrobnej linke izolačných skiel.

 

 

Vetráky
Vetráky sú vhodným doplnkom do bytov v blízkosti rušných Vetracia mriežkaciest. Svojou konštrukciou zabezpečujú vetranie s obmedzeným prienikom vonkajšieho hluku. Využitie nájdu aj vo vlhkých miestach, kde zabezpečujú neustálu cirkuláciu vzduchu bez nutnosti vetrania.Vybrať si môžete hygroskopické vetráky, ktoré automaticky regulujú prietok vzduchu podľa aktuálnej miery vlhkosti.
Druhou možnosťou sú tlakové vetráky, vďaka ktorým môžete ručne nastaviť množstvo prepúšťaného vzduchu. Zaisťujú tak konštantnú cirkuláciu vzduchu v miestnosti bez ohľadu na zmeny vlhkosti a tlaku.

 

Plastové okná izolačné sklo

Ich využitie je vhodné tiež v miestnostiach, kde sa používa otvorený plameň (napr. plynové bojlery, plynové ohrievače ústredného kúrenia).  
Zabezpečujú cirkuláciu vzduchu a chránia objekt pred vlhkosťou.
Hygroskopické vetráky pre automatickú reguláciu cirkulácie vzduchu.Tlakové vetráky pre manuálne nastavenie množstva prepúšťaného vzduchu.


Win step
Nízky balkónový prah – predstavuje moderné riešenie, ktoré nízky balkónový prahumožňuje ľahký a bezproblémový prechod na balkón či terasu. Výška prahu dosahuje len 2 cm, čo výrazne zvyšuje používateľský komfort. Tento doplnok osobitne docenia rodiny s deťmi, ako aj staršie či imobilné osoby.

 

 

Nitkové zvary okien.
       Nitkové zvary sú diskrétne a svojou šírkou do 2mm nenarúšajú estetický dojem okien.  Perfektne zvládnutá technológia výroby a najvyššia kvalita plastov umožňujú
nitkové zvary pre vybrané tipy profilov.

Plastové okná
Nitkový zvar -interiér
Plastové okná
Nitkový zvar -interiér
Plastové okná
Nitkový zvar -exteriér

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skryté pánty na plastových oknách
Okenné pánty – pôsobia na Vás rušivo?  Máme riešenie. Skryté pánty kombinované s nitkovými zvarmi umocňujú estetický dojem z okien.

Plastové okná
Skryté pánty – horný pánt
Plastové okná
Skryté pánty – horný pánt
Plastové okná
Skryté pánty –  zavreté
Plastové okná
Skryté pánty – horný pánt, otvorená sklopka

 

Plastové okná
Skryté pánty – dolný pánt
Plastové okná
Skryté pánty – dolný pánt, zavreté

 

Návrat hore